Format Kitap
Barkod 9789756205037
Yayın Tarihi 2006-12-30
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 191
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : İsmail Rusuhi Ankaravi
Yazar   : Muhyiddin İbn Arabi
Yazar   : Muhyiddin İbn Arabi;İsmail Rusuhi Ankaravi
Çevirmen   : Ayhan Yıldırım

İbn Arabi, lehinde ve aleyhinde yüzlerce eser kaleme alınan, bütün çağların eb mühim şahsiyetlerinden biridir. Eserleriyle, fikirleriyle tasavvufi düşünceyi, kelamı, felsefeyi etkilemiş, kendisinden sonra tasavvufun felsefi versiyonu da ortaya çıkmıştır. Diğer tasavvufi ekoller de onun fikirlerine kayıtsız kalamamışlardır. Günümüzde Batı aleminde de çok tesirli olmaktadır.
Çok değerli eserler veren Arabi nin en temel kitabı, Füsusu l-Hikem dir. Diğer bütün kitapları, kitapçıkları, bu eserin daha iyi kavranmasına yöneliktir. Futuhatü l-Mekkiyye den Kitabü l-Vesaya veya Nakşe l Füsus a kadar bütün çalışmaları bizi bu neticeye götürmektedir.
En önemli kitabı omlasıyla birlikte, daha kendi döneminde bile anlaşılmasında zorluklar yaşandığından İnb Arabi, Füsus un Nakşe l Füsus adında bir muhtasarını da kaleme almıştır. Bu küçük eser Molla Cami tarafından Nakşe l- Nüsus fi şerhi şerh İsmail Rusuhi Ankaravi tarafından kaleme alınmıştır. Mevlevi şeyhi olan ve aynı zamanda Mesnevi şerhi de bulnan bu zatın eseriyle bir manada Mevlana ile İbn Arabi buluşmaktadır.

devamını oku..
Kategori : Tasavvuf
80.00
Liste Fiyatı : 80.00
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.